1 listopada – organizacja ruchu drogowego przy kaliskich cmentarzach

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat parkowania pojazdów przy kaliskich cmentarzach w czasie Wszystkich Świętych.

Cmentarz przy ul. Poznańskiej
– 1 listopada, w godz. 6:00 – 18:00, w ul. Poznańskiej na odcinku od al. Wojska Polskiego do Ronda NSZZ Solidarność, przejazd pojazdów będzie możliwy w obu kierunkach wyłącznie dla autobusów KLA i samochodów TAXI. Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy wyłącznie od strony al. Wojska Polskiego w kierunku Ronda NSZZ Solidarność. Powrót pojazdów od strony Cmentarza Komunalnego w kierunku centrum będzie możliwy wyłącznie przez ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.
– od 29 października do 4 listopada zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenach trawiastych przyległych do cmentarza: parking przy ul. Poznańskiej na działce położonej w odległości ok. 400 m od cmentarza (prawa strona jadąc od Ronda Solidarności).
31 października i 1 listopada parkowanie będzie możliwe również na terenie kampusu PWSZ.

Cmentarz przy ul. Łódzkiej
Od 31 października od godz. 8:00 do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, do parkowania pojazdów udostępnione zostaną zewnętrzne (skrajne) pasy ruchu na jezdni ul. Łódzkiej na odcinku ul. Rajskowska – ul. Miła. Parkowanie pojazdów na zewnętrznych pasach ruchu wyznaczone zostanie ukośnie w stosunku do osi jezdni.
Dostępny będzie także parking przy Nestle Winiary oraz miejsca parkingowe w ul. Łódzkiej po lewej stronie ulicy, na odcinku od ul. Rajskowskiej w kierunku ul. Kozienickiej.

Cmentarz przy ul. Częstochowskiej
Organizacja ruchu i parkowania pojazdów będą analogiczne do roku poprzedniego.
Od 31 października od godz. 6:00 do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, od skrzyżowania z ul. Budowlanych do dawnej stołówki WSK wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku.
1 listopada parkowanie pojazdów będzie możliwe na terenie parkingu obiektu PSS „Społem” przy ul. Częstochowskiej 149 (naprzeciw Straży Pożarnej).