Calisia Triathlon – utrudnienia

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu uprzejmie informuje, iż w związku z organizacją imprezy  sportowej w dniu 30 sierpnia br. (niedziela) pn. „Calisia Triathlon”, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu na ulicach Miasta Kalisza oraz powiatu kaliskiego:

 1. W godz. od 8:30 do ok. 12:30 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego trasy rowerowej zawodów.

       Decyzję o zamknięciu trasy rowerowej podejmie Policja. Podczas trwania zawodów, ruch pojazdów będzie mógł się odbywać wyłącznie poprzecznie i będzie regulowany przez Policję.

 Ulice (drogi) wyłączone z ruchu kołowego:

 • ul. Sportowa,
 • ul. Łódzka (odcinek Szlak Bursztynowy – Warszawska),
 • ul. Warszawska na całej długości,
 • droga wojewódzka nr 470 na odcinku od granic m. Kalisza do skrzyżowania z drogą powiatową nr 4600P w m. Skarszew,
 • droga powiatowa nr 4600P na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 470 w m. Skarszew do skrzyżowania z drogą gminną w m. Rożdżały,
 • droga gminna w m. Rożdżały do m. Słoneczna.
 • Na czas trwania zawodów wprowadzone zostaną następujące objazdy:
 1. z ul. Łódzkiej DK nr 12 (przed skrzyżowaniem z ul. Szlak Bursztynowy) w kierunku Centrum, Poznania, Konina, Wrześni i Koła:

– w kierunku centrum poprzez ul. Szlak Bursztynowy, ul. Nowy Świat do Rogatki,

– w kierunku Poznania poprzez ul. Szlak Bursztynowy, ul. Nowy Świat, Rogatkę, ul. Harcerską – do ul. Poznańskiej (DK nr 12),

– w kierunku Konina poprzez ul. Szlak Bursztynowy, ul. Nowy Świat, Rogatkę, ul. Harcerską, ul. Poznańską, Al. Wojska Polskiego – do ul. Stawiszyńskiej (DK nr 25),

– w kierunku Wrześni poprzez ul. Szlak Bursztynowy, ul. Nowy Świat, Rogatkę,        ul. Harcerską, ul. Poznańską, Al. Wojska Polskiego, ul. Stawiszyńską – do ul. Godebskiego (DW nr 442),

– w kierunku Koła poprzez ul. Szlak Bursztynowy, ul. Nowy Świat, Rogatkę, ul. Harcerską, ul. Poznańską, Al. Wojska Polskiego, ul. Stawiszyńską, DK nr 25 do m. Kokanin, drogę powiatową nr 4600P (odcinek Kokanin – Skarszew) do  DW nr 470.

 • z drogi wojewódzkiej DW nr 470 w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową nr 4600P w m. Skarszew, w kierunku Kalisza, Sieradza (DK nr 12) i Grabowa    (DW nr 450):

– w kierunku Kalisza poprzez drogę powiatową nr 4600P do m. Kokanin, drogą krajową nr 25 (wjazd ul. Stawiszyńską),

– w kierunku Sieradza poprzez drogę powiatową nr 4600P do m. Kokanin, drogę krajową nr 25, ul. Stawiszyńską, Al. Wojska Polskiego, ul. Dobrzecką, ul. Harcerską, Rogatkę, ul. Nowy Świat, Rondo Ptolemeusza, ul. Szlak Bursztynowy do DK nr 12 (ul. Łódzka),

– w kierunku Grabowa poprzez drogę powiatową nr 4600P do m. Kokanin, drogę krajową nr 25, ul. Stawiszyńską, Al. Wojska Polskiego, ul. Dobrzecką, ul. Harcerską, Rogatkę, ul. Nowy Świat, Rondo Ptolemeusza, do ul. Częstochowskiej (DW nr 450).

 • W godz. od 09:00 do ok. 13:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego trasy biegowej zawodów.

       Decyzję o zamknięciu trasy biegów podejmie Policja.

       Trasa biegowa: ul. Sportowa (start i meta) na wysokości Aquapark, Wał Matejki z nawrotem na wysokości Pola Golfowego przy ul. Wiankowej.

Prosimy o stosowanie się podczas trwania zawodów do komend i sygnałów funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej Kalisza, a także wprowadzonego oznakowania tymczasowego. Za powstałe utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *