Nowe drogi – nowe możliwości inwestycyjne

Jednymi z najważniejszych dla Miasta są inwestycje, realizowane na terenach kluczowej strefy gospodarczej Dobrzec-Zachód. Właśnie powstała droga obsługująca fragment tych terenów. A to jeszcze nie koniec! Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu już przekazał kolejne tereny pod budowę odcinków drogi w okolicy działek przy ul. Inwestorskiej.

W strefie Dobrzec-Zachód idealne miejsce dla swoich inwestycji już znalazły takie firmy, jak Raben Polska, Zetor Polska, Meyer Tool Poland. Nowa infrastruktura drogowa, której budowa zakończy się jeszcze w tym roku, otworzy wiele nowych możliwości.

– Przede wszystkim nowe drogi nie tylko zoptymalizują obsługę komunikacyjną i transportową dla istniejących przedsiębiorstw, ale – co ważne – sprawią, że obszar ten stanie się atrakcyjniejszy dla przyszłych inwestorów – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – Ponadto bardzo istotne jest to, że dzięki tej inwestycji, część terenów w strefie Dobrzec-Zachód w ogóle zostanie otwartych dla potencjalnych inwestorów! Droga, która powstanie jeszcze jesienią tego roku, umożliwi realny dostęp do około 32 hektarów terenów inwestycyjnych.

Wykonawcy tego fragmentu infrastruktury drogowej, a więc firmy PBD SA oraz Sidrog, na początku sierpnia przystąpią do prac nad kolejnymi etapami. To przedsięwzięcie inwestycyjne jest jednym z ważniejszych tegorocznych sukcesów Miasta Kalisza, dla którego dbałość o ofertę inwestycyjną jest sprawą kluczową.